Boru Hatları&Liman Güvenliği
Boru Hatları Güvenlik Sistemleri

Karada ve sualtındaki boru hatlarının sabotaj, delerek yasadışı çalma, terörist saldırı ve benzeri faaliyetlere karşı güvenliğinin sağlanması bugün ülkelerin öncelikli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Özellikle kriz ve çatışma zamanlarında bu konudaki riskler daha da artmaktadır. Ancak bugüne kadar tam etkinlik sağlanmasında çok büyük zorluklar yaşanmıştır.

Temsilcisi olduğumuz Westminster Firması  boru hatları ve terminal noktaları için geniş kapsamlı ve yüksek güvenlikli boru hattı güvenlik sistemi önermektedir. Önerilen güvenlik sistemi bir ağ yapısı içinde birbiriyle entegre edilmiş sistem ve cihazları içermektedir. Böylece bütün güvenlik altyapısını kapsayan bir genel komut ve kontrol sistemi de sağlanmış olunmaktadır. Talep edilmesi halinde Westminster tarafından önerilen sisteme insansız hava araçları da entegre edilebilmektedir.

Önerilen güvenlik sistemi boru hatlarına yönelik herhangi bir saldırı girişimini veya boru hattının işleyişinde olabilecek muhtemel bir olumsuzluğu önceden tespit ederek zamanında tedbir alınmasına imkan tanımaktadır.

Liman Güvenlik Sistemeleri

Günümüzde Liman ve Deniz üsleri; Terörist saldırılar, sivil ayaklanmalar, alçak irtifada uçan insanlı ve insansız hava araçları, hızlı deniz botları, dalgıçlar, insansız sualtı araçları, kargo hırsızlıkları, vandalizm ve sabotaj gibi birçok tehditede maruz kalabilmektedir. İş ortaklarımızla birlikte bu tehditleri bertaraf edebilecek Entegre Deniz Güvenlik Sistem çözümleri sunmaktayız. 

Entegre Güvenlik Sistemi

- Komuta & Kontrol Sistemi
- Sonar Dalgıç Tespit Sİstemi
- Dalgıç İletişim Sistemi
- Deniz RAdarı
- Termal Kamera Sistemi